COVID

Nowy rok szkolny 2021/22

03.02.22

30.01.22

Od 28 stycznia 2022 r. rozpocznie się proces wystawiania skierowań na dawkę przypominającą dla osób zaszczepionych dwoma dawkami, które ukończyły 12 rok życia. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia.

Szczegóły https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/podanie-dawki-przypominajacej-szczepionki-przeciw-covid-19-dla-mlodziezy-w-wieku-12-15-lat--informacja-ministerstwa-zdrowia

26.01.22

Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. Zdalnie pracować będą również placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym.

Przedłużający się okres trwania pandemii COVID-19 powoduje konieczność przygotowania szczególnych rozwiązań, które umożliwią realizację przez szkoły ich zadań statutowych. Z uwagi na rosnącą w ostatnich dniach liczbę zachorowań, konieczne jest czasowe ograniczenie nauki stacjonarnej. Bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022.

Konsultacje dla uczniów przygotowujących się do tegorocznych egzaminów ósmoklasisty i maturalnego

Pozostawiono możliwość zorganizowania konsultacji na terenie szkoły dla uczniów przygotowujących się do egzaminu odpowiednio ósmoklasisty, czy maturalnego. Dyrektor szkoły może zapewnić w szkole konsultacje indywidualne lub grupowe z nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne z przedmiotów, z których uczeń przystępuje odpowiednio do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego. Korzystanie z konsultacji przez uczniów jest dobrowolne. Organizacja tych konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły.

Uczeń przygotowujący się do egzaminu odpowiednio ósmoklasisty lub maturalnego powinien mieć możliwość wyjaśnienia trudnych kwestii, usystematyzowania materiału czy rozmowy z nauczycielem. Dodatkowo, w ramach konsultacji, dyrektor szkoły może zorganizować w szkole testy sprawdzające poziom przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego.

Olimpiady, konkursy i turnieje

Za zgodą dyrektora szkoły, centrum lub placówki uczniowie mogą brać udział w trybie stacjonarnym w konkursach, olimpiadach i turniejach przeprowadzanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 oraz art. 22 ust 6 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

7.01.2022

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

Organizacja pracy w szkole odbywać się będziew reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Przypominm o noszeniu maseczki oraz dezynfekcji albo myciu rąk.!

Ogólne zasady dla szkół i placówek:

+ Szczepienie

• rekomendowane dla pracowników szkół oraz uczniów w określonych grupach wiekowych.

Dezynfekcja

• przed i po zajęciach mycie powierzchni detergentem lub dezynfekcja środkiem dezynfekującym.

Dystans

• minimalna odległość pomiędzy osobami: 1,5 m.

Higiena

• częste mycie rąk (lub dezynfekcja rąk), ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

Maseczka

• w przestrzeniach wspólnych, gdy nie można zachować dystansu.

Wietrzenie

• przed, po i w trakcie zajęć oraz przerw, a także w dni wolne od zajęć.

13.12.21

w związku z utrzymującą się wysoką liczbą nowych zakażeń oraz pojawieniem się nowej mutacji koronawirusa Ministerstwo Zdrowia w dniu 7 grudnia 2021 r. ogłosiło zawieszenie nauczania stacjonarnego w szkołach podstawowych i szkołach ponadpodstawowych na okres od  20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. Przedszkola i żłobki pracują w trybie stacjonarnym. Po tym okresie uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych wrócą do nauki stacjonarnej.

Okres przedświąteczny w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych wiąże się z organizacją wydarzeń i spotkań społeczności szkolnej. W związku z tym przypominamy o obostrzeniach dotyczących limitu osób oraz konieczności przestrzegania obowiązujących zasad higieniczno-sanitarnych tj. noszenie maseczek, dezynfekcja i zachowywanie dystansu społecznego. Informujemy, że w najbliższym czasie w całym kraju zaplanowano wzmożone kontrole policji i sanepidu w tym zakresie.

Od 1 września 2021 r. wszyscy uczniowie i słuchacze będą uczyć się w szkole na zasadach sprzed pandemii.

regulamin_COVID.docx

Bezpieczny powrót do szkoły

Informacje

Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi informacjami na temat przygotowań do nowego roku szkolnego 2021/2022. Zamieszczamy je na bieżąco na naszej stronie internetowej w specjalnej zakładce. Materiały i informacje można znaleźć również w mediach społecznościowych.

Środki bezpieczeństwa dla szkół i placówek

Szczepienia uczniów w szkołach

Informacje https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/organizacja-szczepien--informacja-dla-dyrektorow-szkol-i-placowek