Klub młodzieżowy ,,Świetlik"

Bieżące informacje

Działania w ramach klubu młodzieżowego ,, Świetlik" . Projekt jest realizowany od IX 2020 -VII 2021

Efekty warsztatów w Wojewódzkim Ośrodku animacji Kultury w Toruniu można obejrzec w otwirając poniższy link

Zajęcia w Świetliku ( poniedziałek, środa, czwartek) - godz. 12.30-15.30.

Oj dzieje się , dzieje w Świetliku

1. 8.06., 18.06.,  22.06.21

3 wyjazdy edukacyjne na warsztaty filmowo-teatralne do WOAK-u w Toruniu oraz na przedstwienie w Baju Pomorskim.

Co to jest plan ogólny, amerykański, pelny itp, budowanie napięcia, konstruowanie historii, elementy opowieści  - o tym m. in. uczestnicy się dowiedzieli. Pracowali w dwóch grupach pod okiem specjalistów - reżysera oraz teatrologa.

A oto niektóre efekty pracy.

Zajęcia z judo oraz zumby

Promocja dobrych wzorców

1. Spotkanie z kolarkami - Darią Dębicką oraz Oliwią Kępczyńską i ich trenerem Wiesławem Młodziankiewiczem.

2. Spotkanie z Jakubem Kozerskim- karateką.

3. Spotkanie z Dariuszem Chrobakiem - poetą z Ziemi Dobrzyńskiej.

Wsparcie pedagogiczno-terapeutyczne; zajęcia indywidualne oraz grupowe

1 marca 2021 - Roznica urodzin Fyderyka Szopena

Zajęcia z animatorem - tworzenie obrazów do muzyki Szopena

Dwa aneksy umowy z powodu pandemi COVID-19

W okresie od dnia 01 września 2020 roku do dnia 31.07.2021 roku Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Wsi Węgiersk i Macikowo realizowało będzie projekt pt. Klub Młodzieżowy „Świetlik” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej 11. Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność; Działania 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko Pomorskiego na lata 2014–2020.

Celem projektu jest:

Celem projektu wyznaczającym kierunek wszystkich działań jest stworzenie Klubu Młodzieżowego „Świetlik” dla dzieci i młodzieży zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 uczniów zamieszkujących na terenie  powiatu golubsko – dobrzyńskiego (teren LGD Dolina Drwęcy), w wieku 7-15 lat.

Opis projektu:

W ramach działalności klubu przez 3 dni w tygodniu w godz. 12:30-15:30 uczestnicy projektu będą mieli zapewnioną opiekę wychowawcy, który pomoże im odrabiać lekcje i twórczo zorganizuje czas wolny. W sumie odbędzie się 256 godzin takich spotkań. W ich ramach zostanie zorganizowane także:

• zajęcia sportowe,
  • zajęcia edukacyjne (korepetycje z przedmiotów szkolnych, warsztaty filmowe i teatralne),
  • wsparcie pedagogiczno-terapeutyczne;
  • promocja dobrych wzorców;
  • program rówieśniczy;
  • wyjazdy edukacyjno-integracyjne.

Dzieci i młodzież będą mogły wspólnie odrabiać lekcje – starsi będą pomagać młodszym, nauczą się odpowiedzialności za siebie i innych. Będzie to także miejsce nabywania nowych i rozwijania posiadanych umiejętności społecznych.

Budżet projektu:

Wartość projektu: 53.840,00 zł, w tym wkład Funduszy Europejskich 50.000,00 zł.

Ogłoszenie o naborze

1._ogloszenie_o_naborze_do_projektu.pdf

W dniu 28.04.2020r. w Biurze Stowarzyszenia LGD "Dolina Drwęcy" podpisano kolejne umowy o powierzenie grantu w ramach projektu grantowego Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy” pn. „Wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Lokalnej Grupy Działania „Dolina Drwęcy”” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 na podstawie umowy nr UM_SE.433.1.236.2017 zawartej z Województwem Kujawsko-Pomorskim w dniu 28 grudnia 2017r.

Grantobiorca: Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Wsi Węgiersk i Macikowo, tytuł grantu: "Klub Młodzieżowy "Świetlik"", termin realizacji: 01.04.2020r. - 31.12.2020r., miejsce realizacji: Szkoła Podstawowa w Węgiersku, wartość całkowita operacji: 53.840,00 zł, wartość dofinansowania (grantu): 50.000,00 zł.