Realizowane Projekty

1.

Rok szkolny 2022/23

11. Programy CEO

Czytam sobie. Pierwsza klasa.

Akcja skierowana do uczniów i uczennic klas pierwszych SP, ich nauczycieli/ek i rodziców. Jej celem jest zachęcenie dzieci do nauki samodzielnego czytania. Uczniowie i uczennice otrzymują książki z serii „Czytam sobie”, a nauczyciele/ki praktyczne wsparcie i pomocne materiały do pracy z pierwszoklasistami. W ramach akcji powstał także poradnik dla rodziców o tym, jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci.

Program wspiera merytorycznie szkoły (nauczycieli/ki i uczniów oraz uczennice), które chcą poprawić funkcjonowanie swojego samorządu uczniowskiego. Zapewniamy wsparcie mentora lub mentorki, która pomaga w realizacji zadań umieszczanych na platformie internetowej. Program rozwija umiejętności liderskie i kompetencje komunikacyjne.
Program edukacji filmowej z wykorzystaniem europejskich filmów krótkometrażowych umieszczonych na platformie vod dostępnej dla wszystkich zarejestrowanych szkół.
W ramach programu, w szkołach zakładane są kluby czytelnicze, które spotykają się, by czytać młodszym uczennicom i uczniom. To pomaga kształcić umiejętność krytycznego czytania, analizy tekstu, a także pracy w grupie i wystąpień publicznych.

Rok 2019/20

1. Przedszkole Promujące Zdrowie

2. Projekt realizowany przez Gminę Golub-Dobrzyń rozpoczęty w roku szkolnym 2018/19 -

Rozwój wiedzy i kompetencji to ściezka do sukcesu" - cykl szkoleń dla n-li oraz organizacja zajęć pozalekcyjnych rozwijających kompetencje kluczowe z: j. angielskiego, matematyki i informatyki, zajęcia prowadzone metoda eksperymentu: z chemii, fizyki, przyrody, biologii, matematyki oraz geografii, zajęcia specjalistyczne: krekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, społeczno-emocjonalne, terapeutyczne, psychoedukacyjne.

3. SKS - Zajęcia sportowe dla dwóch grup.

4. Współpraca ze szkołą z Węgier

5. Grant ,, Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

6. Dzieci uczą Rodziców dla przedszkolaków oraz kl. I-III

7. ,, Do hymnu" - ogólnopolski projekt o charakterze konkursowym

8. Ekonomiczna Akademia Malucha  - kl. I-III/ Zajęcia z ekonomii kończące się wyjazdem do NBP w Warszawie

9. O oczach i emocjach artysty.....

10. Szkoła Pamięta

11. Zajęcia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej

12. Kodowanie i programowanie

13. Cykliczne spotkania teatralne w ramach programu ,, iteatr.tvp"

14.  Szkoła ,, Do hymnu"

15. Realizownie programów w ramch UNICEFF-u, np: 30 lat uchwalenia Konwencji praw dziecka

16. Narodowe czytanie

17. Cała Polska czyta dzieciom

18. BohatrOn

19. Ogólnopolska akcja #jestnaswiecie - przeciw hejtowi w sieci

20. Razem na Święta.

21. Noc Bibliotek.

22. Lekcje z Temidą ( kl. V-VIII) pod patronatem MS.